UAB "Lauginta"

Izodom žaliava - Neopor®

Kas yra Neoporas?

Neopor® - tai medžiaga kurią sudaro mažos juodos polistirolo (EPS) granulės, kurių sudėtyje yra komponentas, suteikiantis galimybę jai plėsti. Kompanija BASF gamina šią unikalią medžiagą, kuri yra plačiai taikoma termoizoliacinių medžiagų gamyboje ir kituose įvairiausiuose taikymuose.Neoporo granulėse esantys infraraudonieji absorbikliai ir reflektoriai ne tik įtakoja mažesnį šilumos laidumą, bet ir lemia pilką šios medžiagos spalvą.

Neoporas, dar vadinamas pilkšvuoju polistireniniu putplasčiu yra naujesnė ir tobulesnė baltojo polistireninio putplasčio atmaina. Nuo tradicinio baltojo, neoporas skiriasi ne tik išvaizda bet ir daug geresniu šilumos laidumu.

Kuo neoporas geresnis nei kitos termoizoliacinės medžiagos?

Mažas šilumos laidumo koeficientas sudaro galimybę pasiekti 25% geresnį šiluminį efektą naudojant tokį pat putplasčio storį.

Neoporo izoliacinių medžiagų sudėtyje nėra CFC, HCFC, HFCs ir kitų halogenintų ląstelių dujų, todėl šita medžiaga yra daug ekologiškesnė, nei jos pirmtakai.

Kiti Neoporo privalumai:

♦ atsparus vandeniui;
♦ nesugeria drėgmės;
♦ stabilios struktūros;
♦ mažesnis svoris įtakojantis patogų naudojimą;
♦ atmosferos poveikiui atspari konstrukcija;
♦ nesukelia odos dirginimo.

Geros fizikinės savybės daro neoporą universalia šiltinimo medžiaga. Pilkojo putplasčio panaudojimo sritis gana plati, jis puikiai tinka sienų, fasadų, grindų ir stogų šiltinimui.

Šiuolaikinėje statyboje pilkas polistireninis putplastis NEOPOR yra pati efektyviausia termoizoliacinė medžiaga. Kadangi tik su šia medžiaga galima pasiekti pasyviems namams reikalaujamą šilumos sunaudojimą - 15 kWh/m2 per metus.

120-150 m2 namo apšiltinimui reikėtų apie 400 m3 pilkojo polistireninio putplasčio Neopor. Toks neoporo kiekis reikalingas, nes visi konstruktyvai (grindys, sienos, stogas) šiltinami Izodom elementais pasiekiant varžą artimą 10 m2K/W (pasyvaus namo parametrai).