UAB "Lauginta"

Pasyvaus namo charakteristikos

Šiluma ir kompaktiškumas

Visos namo išorinės konstrukcijos turi būti labai gerai apšiltintos. Pamatai, kraštai, kampai, jungtys ir skverbtys turi būti labai gerai suplanuotos, kad išvengti šalčio tiltelių. Sienų ir stogų šilumos perdavimo koeficiento U-vertė negali viršyti 0,15 W/m²K. Kuo kompaktiškesnis pastato apvalkalas, tuo lengviau ir paprasčiau galima įgyvendinti pasyvaus namo standartą.

Pamatai

Jeigu šąla kojos, tai turbūt pirmiausia ieškote šiltų batų, o ne kailinių ir šiltos kepurės. O statydami namus žmonės kažkodėl labiau linkę kuo storiau aprengti namo sienas ir stogą, pamiršdami, jog šaltis ir drėgmė konstrukcijas pirmiausia pasiekia per pamatus. Plokštuminiai pamatai yra vienas iš sprendimų, kad išvengti šalčio tiltelių.

Technologijų ir konstrukcijų kokybės standartas

Kad išvengti drėgmės ir grybelio susidarymo turi būti įrengta šilumos izoliacija be šalčio tiltelių.

Kad išlaikyti pasyvaus namo standartą, sumažinti minimalias išlaidas šildymui ir neturėti drėgmės bei kondensato konstrukcijose, turi būti užtikrintas natūralios infiltracijos kiekis į pastatą. Tai turi būti patikrinta slėgio testu.

Sveiko ir gryno oro padavimui garantuoti, turi būti laiku keičiami oro filtrai bei įrenginys kondensato nubėgimui. Pagal higienos reikalavimus, vėdinimo sistemoje turėtų būti atsisakyta drėkinimo.

Energijos efektyvumas

Atitvarinių konstrukcijų šilumos pralaidumo koeficientas negali viršyti 0,15 W/(m²K), o individualių gyvenamųjų namų daugiausiai siekia iki 0,10 W/(m²K).

Stiklo paketų šilumos pralaidumo koeficientas neturi viršyti 0,80 W/(m²K) patalpose. Stiklo paketuose negali būti naudojami aliuminio rėmeliai.

Viena iš sudedamųjų lango dalių yra šilto lango rėmai. Bendras lango šilumos pralaidumo koeficientas neturi viršyti 0,80 W/(m²K), turi būti įvertinti šilumos nuostoliai per stiklo paketo rėmelį sandūroje su lango varčia.

Vėdinimo įrenginio naudingumo efektyvumas yra ne mažesnis nei 75 %, o suvartojama elektros galia neturi viršyti 0,45 Wh/m³ tiekiamo oro.

Šilumos nuostolius sumažina šilumos izoliacija ir gerai izoliuoti karšto vandens vamzdynai.

Pasyvaus namo kriterijai

Pasyviam namui pasiekti nepakanka taikyti atskiras priemones. Tik kompleksinis planavimas padės pasiekti pasyvaus namo standartą. Yra įrodyta, kad pasyvaus namo projektavimo programos (PNPP) pagalba buvo pasiekti šie rezultatai:

Šilumos energija: 15 kWh/m2 ššildymui (per metus); .

Oro apsikeitimas (natūrali infiltracija): N50 ≤ 0,6 h-1

Pirminė energija: 120 kWh/m2 ššildymui, karštam vandeniui ruošti ir elektrai (per metus).